https://www.kobietydlaklimatu.pl/

Miło nam poinformować, że Alicja Zdziechiewicz z naszego stowarzyszenia znalazła się w gronie bohaterek inspiratora „Kobiety dla klimatu” – prezentującego kobiety z całej Polski, zaangażowane w ochronę klimatu.

„Podjęliśmy się realizacji Inspiratora, bowiem chcieliśmy by głośniej i wyraźniej wybrzmiał głos kobiet walczących o ochronę klimatu i naszej planety – tej globalnej i tej nam najbliższej – piszą autorzy projektu – Ta aktywność i jej potencjał wymaga znacznie większej uwagi, dostrzeżenia, wsparcia i rozpowszechnienia realizowanych już działań. Przedsięwzięcie to kierujemy zarówno do kobiet działających już na rzecz klimatu, jak i tych zaniepokojonych zmianami klimatycznymi, które chciałyby się uaktywnić, ale potrzebują konkretnych inspiracji czy  podpowiedzi, co, w jaki sposób i wspólnie z kim można byłoby zrobić. Z tego względu polecamy także inne sprawdzone inicjatywy wsparcia, chociażby Ekologiczną Akademię Kobiet.”

 Inspirator przedstawia 11 sylwetek wspaniałych kobiet z całej Polski, które działają na rzecz ochrony klimatu. Każda z nich ma swoją historię i motywację do działania. Jedna z opowieści dotyczy naszego miasta i protestu mieszkańców przeciwko uruchomienia złoża Imielin-Pólnoc. Cieszymy się, że została wyróżniona w taki sposób, bo nie da się pogodzić otwierania nowych złóż węgla z dbaniem o środowisko.

Recommended Posts