Idą zmiany – czy tego chcemy, czy nie. Świat na moment przystanął, a tryby globalnej produkcji zwolniły obroty. Epidemia koronawirusa wymusi wiele zmian, ale prawdopodobnie przyspieszy również zmiany w energetyce. Nasz region również to odczuje. Dlatego jedynym rozsądnym rozwiązaniem – dla wszystkich – wydaje się sprawiedliwa transformacja. Jaki ma związek z kryzysem klimatycznym? Na czym będzie polegać? Jaki będzie miała skutek dla pracowników sektora węglowego? I wreszcie: co dalej z rynkiem pracy na Śląsku?

Jeśli więc interesujesz się ekologią, ochrona środowiska i klimatu są dla Ciebie ważne, interesujesz się transformacją Górnego Śląska, interesujesz się zmianą w kierunku OZE, a może zastanawiasz się nad przyszłością regionu – weź udział w cyklu czterech webinarów o sprawiedliwej transformacji Śląska, organizowanych przez Stowarzyszenie BoMiasto w ramach inicjatywy Europe Beyond Coal.

Harmonogram spotkań:

12.05 g. 19-20 Izabela Zygmunt, Polska Zielona Sieć, „Europejski kontekst sprawiedliwej transformacji.”

19.05 g. 19-20 dr Łukasz Trembaczowski, Uniwersytet Śląski, „Sprawiedliwa transformacja dla społeczności górniczej”

26.05 g. 19-20 prof. Leszek Pazderski, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, „Od koronawirusa do kryzysu klimatycznego. Jak społeczeństwa i politycy nie wierzą naukowcom?”

2.06 g. 19-20 Piotr Lewandowski, Instytut Badań Strukturalnych, „Rynek pracy na Górnym Śląsku – analiza i prognozy.”

Zarejestruj się:
https://docs.google.com/…/1FAIpQLSc5QEJOrtZP9XYetR…/viewform

Nie wiesz jak korzystać z platformy ZOOM? To bardzo łatwe. Zobacz krótki film instruktażowy:
https://www.youtube.com/watch?v=sqQWppyLWuE

Recommended Posts