#nasionkonadziei

Jeśli chcecie wzbogacić swój ogródek o aromatyczne zioła i rośliny miododajne przyjdźcie w piątek 18 czerwca o godzinie 18.18 na rynek w Imielinie. Pierwsze trzydzieści osób, które się tam do nas zgłosi otrzyma za darmo sadzonki ziół i nasiona łąki kwietnej.

Dlaczego to jest ważne? W dzisiejszych czasach tereny zajmowane niegdyś przez dziką przyrodę coraz bardziej się kurczą, a pospolite gatunki zwierząt są zagrożone wyginięciem. W wielu miastach balkony świecą pustkami a w ogrodach dominuje krótko przystrzyżony trawnik i tuje. Pełne życia ogrody czy łąki kwietne są obecnie obszarami deficytowymi, niezbędnymi jednak do zachowania równowagi ekosystemowej od której wszyscy jesteśmy zależni, bo nie ma nowych roślin bez zapylaczy, a bez zapylaczy nie na nas! Posadźcie rośliny miododajne. Wprowadźcie więcej życia do swojego ogrodu!

Obserwujcie fanpage projektu, znajdziecie na nim wiele przydatnych informacji, dotyczących ogrodów, balkonów, roślin, zwierząt, szeroko rozumianej bioróżnorodności i wiele innych. O kolejnych etapach akcji będziemy Was informować na bieżąco.

Link do fanpage: https://www.facebook.com/profile.php?id=100068359210737

Projekt finansowany jest przez British Council z programu Active Citizens – British Council. Partnerami projektu są Śląski Ruch Klimatyczny , Zielony Imielin , Kongres Ruchów Miejskich oraz Barwny Ogród.

Recommended Posts